Цена: 5.399 EUR 5399 EUR Цена по договор
Контакт име XXXXX
Телефон: 072 260 857
Објавено од
Локација

Локација

Општина Куманово, Куманово, Македонија
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Previous Next

SEAT IBIZA 1.6 TDI, 66KW - 2010

СЕ ПРОДАВА

Детали за огласот

Број на оглас: 2229
Прикажано: 1794
Обновено: 18:02 16-12-2021
Истекува: 17:20 28-10-2024
Во категории: Ibiza

Детали за огласот

Состојба: Половно
Регистрација: Македонија
Регистрирано до: ---
Километража (км): 152000
Тип на каросерија: Хечбек
Произведено: 2010
Менувач: Мануелен
Гориво: Дизел
Потрошувачка на гориво: 5л /100км
Емисионен стандард: Еуро 5
Зафатнина на мотор (cm³): 1500-1999
Сила на мотор (КС): 90
Погон: Предни
Макс. број на патници: 5
Број на врати: 4 или 5 врати
Клима: Мануелна клима
Боја: Црна
Боја на ентериер: Црна, Кафена
Материјал на ентериер: Штоф (Ткаенина)
Комфор: CD-радио, CD-шаржер, USB-приклучок, Темпомат, Централно заклучување, Електрични прозори, Електрични ретровизори, Затемнети стакла, Заден бришач, Команди на волан, Серво волан, Пакет за пушачи
Безбедност: Воздушно перниче за возач, Воздушно перниче за сопатник, ESP- Систем за стабилност, Седиште со Isofix приклучок, Систем за притисок на гуми, Странични воздушни перничиња, Аларм, ABS-Систем за анти-блокажа, Автоматско внатрешно светло
Паркинг сензори: Позади
Предни светла: Светла за магла
Гуми и бандажи: Челични бандажи, Раткапни, Зимски гуми, Резервна гума (цела големина)

Опис на огласот

Се продава SEAT IBIZA 1.6 TDI
Перфектна за возач-почетник
Година на производство: 2010
 Прва регистрација: 2011
 Километража: 151xxxkm
 Гориво: Дизел
 Моќност: 66KW/90KS
 Менувач: Manuel
 Еколошка класа: EURO5
 Земја на потекло: Австрија
-клима којa лади!
-фабричко радио со команди
-темпомат
-деллива задна клупа
-фабрички затемнети стакла
-сензори за паркинг
-електрика на предни стакла
-фабричко мп3 радио
-светла за магла напред и назад
-aлуминиумски тркала
-10x AIRBAG
-регистирана е до 22.02.2022
-зелен картон
-сменет акумулатор, со уште 1 година гаранција.
-редовно сервисирана и одржувана во Avto Velinovski, Kumanovo.
Број за контакт - 072 260 857
Коментари

Коментари

СПЕЦИЈАЛНИ ОГЛАСИ

KANCELARIJA VO DELOVNA ZGRADA, PALOMA BJANKA
KANCELARIJA VO DELOVNA ...
СЕ ПРОДАВА50.000 EUR
STOLNA LAMBA OFIS
STOLNA LAMBA OFIS
СЕ ПРОДАВА1.599 MKD
Opel Corsa Edition 1.2 70ks MT
Opel Corsa Edition 1.2 ...
СЕ ПРОДАВА11.900 EUR
Masaza skopje masazi
Masaza skopje masazi
СЕ ПРОДАВА2.000 MKD

НАЈНОВИ ОГЛАСИ

НАШАТА МИСИЈА

„Да ви овозможиме технички и содржински најдобро подготвен електронски огласник, кадешто ќе можете едноставно и лесно да објавувате огласи и реклами, да ги продавате и нудите вашите производи и услуги и да пребарувате низ многуте категории и локации за да ги најдете предметите, услугите и понудите кои вам совршено ви одговараат.“