СПЕЦИЈАЛНИ ОГЛАСИ

Ceni na gorivo Market7 oglasnik

Прегледајте ги цените на горивата и навреме бидете информирани.

Rimac Nevera

Основачот на Rimac Automobili објави дека супер спортскиот автомобил Rimac Nevera доби регистарски таблици од градот Загреб и ќе почне да се вози низ патиштата на Хрватска.

logo grad Skopje

Градот Скопје го објави јавниот повик за субвенционирање на граѓаните за набавка на високоефикасни инвертер клима уреди за затоплување за 2022 година, а граѓаните може да аплицираат онлајн.

Polski Fiat 126

На 6 јуни 1973 година започна да се произведува Полската верзија на Фиат (Fiat) 126 или попознато како „Пегла“, возило кое ќе постане симбол за комунистичките држави.

kupi kukja kupi stan proekt market7 image

Министерството за финансии објави повик за субвенционирање на кредити за купување на стан или куќа.

troshoci vo gradezhnishtvoto vo Makedonija

Индексите на трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување се наменети за преиспитување или мониторирање на трошоците направени од градежните претпријатија при изведувањето на процесот на изградба на нови објекти за индивидуално домување.

Crew Dragon Demo-2 crew

На 30 мај 2020 година беше лансирана првата приватна ракета со астронаути до Меѓународната вселенска станица.

24h Le Man

На 26 мај 1923 година започнала првата 24 часовна трка Ле Ман.

Hyundai logo

На 25 мај 1947 година е основана Хјундаи Констракш (Hyundai Construction), првата компанија во линијата на Хјундаи компании.

Sveti Kiril i Metodij

На 24 мај го празнуваме државниот празник „Св. Кирил и Методиј“ - Ден на сесловенските просветители.

Opel RAK 2 colorized

На 23 мај 1928 година, Фриц фон Опел постигна рекорд возејќи го своето Opel RAK 2 возило на ракетен погон.

Skytree tower

На 22 мај 2012 година беше отворена за јавност највисоката кула во светот. Тоа е Небесното Дрво (Skytree) во Токио, Јапонија.

СПЕЦИЈАЛНИ ОГЛАСИ

VOLKSWAGEN GOLF VI 1.6 TDI BlueMotion 2009
VOLKSWAGEN GOLF VI 1.6 ...
СЕ ПРОДАВА7.300 EUR
Mercedes-Benz GLA 180d 2015
Mercedes-Benz GLA 180d ...
СЕ ПРОДАВА17.800 EUR
Se prodava stan vo Centar 75m2 kaj Montenegro
Se prodava stan vo Cen ...
СЕ ПРОДАВА97.500 EUR
Masaza masazi
Masaza masazi
СЕ ПРОДАВА2.000 MKD
Audi A7 2012
Audi A7 2012
СЕ ПРОДАВА20.000 EUR
MASAZA MASAZI 077642494 GOSPODA, DAMI VIP AMBIENT
MASAZA MASAZI 07764249 ...
СЕ ПРОДАВА3.000 MKD
BMW 525d 2014
BMW 525d 2014
СЕ ПРОДАВА21.500 EUR

НАЈНОВИ ОГЛАСИ

Nasiot Nov Dom
Nasiot Nov Dom
СЕ ПРОДАВА65.000 EUR
Golf5 karavan
Golf5 karavan
СЕ ПРОДАВА5.400 EUR
Nasiot Nov Dom
Nasiot Nov Dom
СЕ ПРОДАВА71.000 EUR
Спрат одцкуќа
Спрат одцкуќа ...
СЕ ИЗНАЈМУВА1 EUR
СЕ ИЗДАВА НАМЕСТЕН СТАН ВО АЕРОДРОМ - CEVAHIR SKY
СЕ ИЗДАВА НАМЕСТЕН СТА ...
СЕ ИЗНАЈМУВА600 EUR
AUDI A4
AUDI A4
СЕ ПРОДАВА8.750 EUR
CITROEN C4 EXLUSIVE *PANORAMA* 1.6
CITROEN C4 EXLUSIVE *P ...
СЕ ПРОДАВА6.950 EUR
Trosoben stan vo Aerodrom , Majchin Dom
Trosoben stan vo Aerod ...
СЕ ИЗНАЈМУВА300 EUR

НАШАТА МИСИЈА

„Да ви овозможиме технички и содржински најдобро подготвен електронски огласник, кадешто ќе можете едноставно и лесно да објавувате огласи и реклами, да ги продавате и нудите вашите производи и услуги и да пребарувате низ многуте категории и локации за да ги најдете предметите, услугите и понудите кои вам совршено ви одговараат.“